Rahim Alınması Cinselliği Etkiler mi ?

Rahim Alınması Cinselliği Etkiler mi ?

Dünyada ve Türkiye de çeşitli hastalıklar sonucu bazı kadınların rahimleri alınabiliyor. Ancak bunu büyük bir sorun haline getirmemek, olaya tedavi amaçlı bakmak gerekiyor.
Ayrıca rahim alınması kadının cinsel yaşamını etkilemiyor.

OKUYUCU SORUSU :

Rahim alınınca cinsel hayat biter mi?

Rahimde yapılan herhangi bir ameliyat sonucu rahmi alınan kişinin cinsel hayatı biter mi? Çevremde, rahmi alınan birkaç kişi cinsel ilişki sırasında hiçbir şey hissetmediklerini söyledi. Söyledikleri ne kadar doğrudur?

CEVAP: (Prof. Dr. Derin Kösebay)

Dünyada çeşitli hastalıklar nedeniyle rahmi alınmış milyonlarca kadın yaşıyor. Cinsellik konusunda böyle hastalarda yapılmış pek çok çalışma var. Bu çalışmalardan hemen hiçbiri sizin çevrenizden duyduklarınızı doğrulamıyor. Yani rahim olmaması kadınlığın bittiği anlamına gelmiyor. Cinselliğin sona erdiği anlamı taşımıyor.

(Kaynak – POSTA)

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

Copyright © 2012 Magazin Kadın · All rights reserved

Warning: file_put_contents(): Only 0 of 24408 bytes written, possibly out of free disk space in /home/magazink/public_html/wp-content/advanced-cache.php on line 226

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Quick Cache: failed to write cache file for: `/haberler/rahim-alinmasi-cinselligi-etkiler-mi.html`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/magazink/public_html//wp-content/cache`.' in /home/magazink/public_html/wp-content/advanced-cache.php:230 Stack trace: #0 [internal function]: quick_cache\advanced_cache->output_buffer_callback_handler('<!DOCTYPE html ...', 9) #1 /home/magazink/public_html/wp-includes/functions.php(2773): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/magazink/public_html/wp-includes/plugin.php(429): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/magazink/public_html/wp-includes/load.php(580): do_action('shutdown') #5 [internal function]: shutdown_action_hook() #6 {main} thrown in /home/magazink/public_html/wp-content/advanced-cache.php on line 230